מפעם לפעם אני יוצא למסע עולמי (וירטואלי)  של קריאת מוחות האנשים שיש ביכולתם לשנות את עולמנו בצורה משמעותית. 

הפעם החלטתי להכנס למוחו של מנהיג דאעש, אַבּוּ בַּכְּר אלְ-בַּגְדַאדִיּ.

מה שמשך אותי אליו הם מעשיו בשבועות האחרונים; לא היה בהם כל הגיון טקטי או אסטרטגי: הפלת המטוס הרוסי, עריפת ראשו של השבוי הסיני, הנורבגי והיפני, התקפות חסרות מעצורים באירופה ולבנון ואיומים כלפי ארה’ב ומדינות אחרות. מבחינת הזימון אין פה שום הגיון; דאעש נמצא במלחמה אכזרית וקשה בסוריה ועיראק ובו-זמנית מזמין את המעצמות החזקות בעולם להתאחד נגדו ולהפציצו? לכאורה זה נראה כמו שגעון של אדם פנטי ודתי מטורף.

(לפי ויקיפדיה הוא אדם משכיל עם הרבה תארים כולל דוקטורט… )  לא, הוא אינו מטורף, הוא גאון, וכנראה המוסלמי עם החלום הגדול ביותר מאז מוחמד… לאוסמה בין לאדן, שנחשב למנהיג כריזמטי בזמנו היה חלום קטן מאד, יחסית; לגרש את כל הכופרים מאדמת הקודש המוסלמית…

אַבּוּ בַּכְּר אלְ-בַּגְדַאדִיּ הוא אומנם דתי ופנטי, אבל רחוק מאד מלהיות מטורף… ההיפך הוא הנכון.

הוא אדם עם “ראש גדול”, גדול מאד. את הח’ליפות ( ח’ליף: פירושו בערבית “מחליף” או “יורש”, כלומר המחליף או ממלא המקום של הנביא מוחמד.) במזרח התיכון הוא מקים רק כמרכז שליטה… שליטה על מה? על כל העולם! והתוכנית שהגה להשתלטות על העולם חייבת להדליק נורות אדומות אצל כל מנהיגי העולם, החופשי והלא כל כך חופשי: הוא רוצה את הכל! 

יש בעולם 1.62, מיליארד מוסלמים, אבל אתם ודאי תגידו, ובצדק, שעם כל הזרמים והאידיולוגיות השונות של האיסלאם בעולם והמריבות ביניהם אין שום אפשרות לאחדם מאחורי הדגל השחור? זה נכון. אבל… וכאן גאוניותו של הח’ליף החדש: הוא לא צריך לאחד אותם, “הכופרים” המטופשים (זה אנחנו) יעשו זאת בשבילו! איך? כשהמוסלמים שהוא שולח מתפוצצים והורגים המוני נשים, גברים וילדים בארצות העולם, אזי “הכופרים” באותן מדינות לא יבדילו יותר בין סוגי המוסלמים… אנחנו שומעים כבר היום: “כל טרוריסט הוא מוסלמי…”  בשלב הזה, (שכבר החל) השנאה הפנטית שיפגינו ההמונים נגד כל  המוסלמים בארצותיהם תגרום למוסלמים שם להתאחד מאחורי הדגל השחור!

זו גם הסיבה שהח’ליף מוכן להקריב מליונים מחייליו ותומכיו, זה רק הפסד “טקטי” קטן…

כך יהפך אַבּוּ בַּכְּר אלְ-בַּגְדַאדִיּ למפקדו של צבא המונה מעל מיליארד חיילים המוצבים, כמו סוס טרויאני, בתוך כמעט בל מדינה בעולם. ארצות אלו אומנם מוציאות סכומי עתק על נשק מתוחכם וקטלני, אך חסר כל ערך בטסריט הזה… 

אַבּוּ בַּכְּר אלְ-בַּגְדַאדִיּ גם יודע שהפליטים שהוא שולח למערב יצטרפו בסופו של דבר לצבא הח’ליפות, זה רק עיניין של זמן.

איך עוצרים אותו? הרכבת כבר יצאה לדרכה… ישנן שתי דרכי פעולה: הדרך הפשוטה ביותר היא להרוג את הנהג. בגלל ייחודה של אותה “רכבת” לא יהיה פשוט, ואולי גם לא אפשרי למצוא נהג חדש. לצערי אני לא מאמין שהתרחיש הזה יבוצא מכיון שאין יותר מנהיגים אמיתיים בעולם…  הדרך השניה הרבה יותר מסובכת וללא איחוד של כל מנהיגי העולם סביב הבנת הסכנה העצומה הנשקפת להם לא תוכל לצאת אל הפועל.

הנה תגובתו של נשיא ארצות הברית: (Ynet)

“אובמה דחה את הטענה שדאעש מהווה איום קיומי. “מדובר בחבורה של רוצחים עם רשת חברתית טובה”, אמר הנשיא האמריקני.” “דאעש לא יכול להביס אותנו בשדה הקרב אז הוא ינסה להטיל אימה וינסה להפחיד אותנו”.

 

הערת שוליים: ישראל צועדת לאותה מלכודת מכח האינרציה, ללא ח’ליף בשלב הנכחי.

בישראל “הימין” משתלט ובסופו של דבר הלחץ יאחד את כל הערבים, בשטחים ובישראל לגוף אחד. רואים את זה כבר בדקירות שמבוצאות על ידי אזרחים מן השורה, וזה רק עיניין של זמן עד שכולם יניפואת דגל חמס או את הדגל השחור…